DOF   Dansk Orienterings-Forbund COWI Hovedsponsor: TRIMTEX

Klubber

KlubE-mailKommuneRegion
AKIFAalborgNordjylland
AS Feltsportcarsten@sveding.comKøbenhavnHovedstaden
Aalborg OK  soeren@flytkjaer.dkAalborgNordjylland
Aalborg P.I. o-afd.egon.sloth.56@gmail.comAalborgNordjylland
Aarhus 1900 Orienteringojvind@obbh.dkÅrhusMidtjylland
Allerød OK  info@AlleOK.dkAllerødHovedstaden
Amager OKinfo@amagerok.dkTårnbyHovedstaden
Ballerup OK  bok@ballerup-ok.dkBallerupHovedstaden
Bornholms Værns IFBornholmHovedstaden
DSRs O-sektionDSR@brclausen.dkKøbenhavnHovedstaden
De Hårdes Klubclaus@cederberg.dk
Døvania  orientering@dovania.dkKøbenhavnHovedstaden
FIF Hillerød Orientering  formand@fiforientering.dkHillerødHovedstaden
FSK Orienteringfsk@fsk-orientering.dkKøbenhavnHovedstaden
Faaborg OK2bm@vesteraabymail.dkFaaborg-MidtfynSyddanmark
Farum OKfarumorienteringsklub@gmail.comFuresøHovedstaden
Fredensborg OKmax.prang@gmail.comFredensborgHovedstaden
Fyns Politis Idrætsforeningfyhn@olesen.mail.dkOdenseSyddanmark
Haderslev Garnisons IFHaderslevSyddanmark
Haslev OKpbv@mail.dkFaxeSjælland
Helsingør Politikreds IFHelsingørHovedstaden
Helsingør SOKmail4carstenagger@gmail.comHelsingørHovedstaden
Herlufsholm OK  lykke@realregnskab.dkNæstvedSjælland
Herning Orienteringsklubherningok@herning-orienteringsklub.dkHerningMidtjylland
Holbæk OK  formand@holbaekorienteringsklub.dkHolbækSjælland
Holstebro OK  orientering@holstebro-ok.dkHolstebroMidtjylland
Horsens OK  HorsensMidtjylland
Hvalsø OKf_hjorth@c.dkLejreSjælland
Hærens Officersskoles IFFrederiksbergHovedstaden
IF Fly Karup IFKVesthimmerlandsNordjylland
IF Flyvestation Skrydstruplars.thestrup@dlgmail.dkHaderslevSyddanmark
IF for Flyvevåbnets Off.skole (IFO)Høje-TaastrupHovedstaden
JGKIjgk@mil.dkAalborgNordjylland
Karup OKViborgMidtjylland
Kildeholm OK  bestyrelse@kildeholm-ok.dkEgedalHovedstaden
Kolding OKKoldingSyddanmark
Køge OKformand@koegeok.dkKøgeSjælland
Lyngby OK  info@lyngbyok.dkLyngby-TårbækHovedstaden
Læsø RunnersLæsøNordjylland
Mariager Fjord OKmariager.ok@city.dkMariagerfjordNordjylland
Maribo OKjass@stofanet.dkLollandSjælland
Nordvest OKjanethode@jensen.mail.dkThistedNordjylland
Nykøbing F. Roklub - Orienteringmads@pvm.dkGuldborgsundSjælland
O-63trohlas@hotmail.comVordingborgSjælland
OK Djurs  kaihansen@djurs.netNorddjursMidtjylland
OK Esbjergokesbjerg@yahoo.dkEsbjergSyddanmark
OK FROSokfros@fros.dkFredericiaSyddanmark
OK GORMolebinder@hotmail.comVejleSyddanmark
OK H.T.F.formand@okhtf.dkHaderslevSyddanmark
OK Melfar  ht.soerensen@gmail.comMiddelfartSyddanmark
OK Pan Århus  pan@orientering.dkÅrhusMidtjylland
OK Roskilde  okroskilde@okr.dkRoskildeSjælland
OK S.G.sg@oklub.dkGladsaxeHovedstaden
OK Skærmen Værløseskaermen@ok-skaermen.dkFuresøHovedstaden
OK Snabfvj@tdcadsl.dkVejleSyddanmark
OK Sorø  SorøSjælland
OK Sydb.joensson@stofanet.dkSønderborgSyddanmark
OK Vendelboernekjeld.arildsen@mail.dkHjørringNordjylland
OK West  lonbniel@turbopost.dkVardeSyddanmark
OK ØST Birkerødjj@logisys.dkRudersdalHovedstaden
OK73ok73@ok73.dkGladsaxeHovedstaden
Odense OK  formand_2009@odense-ok.dkOdenseSyddanmark
Oksbøl Militære Idrætsforening
PI-Københavnbenteogjan@gmail.comKøbenhavnHovedstaden
Randers OKvalnoed@webspeed.dkRandersMidtjylland
Reserveofficerernes OKKøbenhavnHovedstaden
Ribe OK
Rold Skov OKRebildNordjylland
Rønne IK OrienteringBornholmHovedstaden
Silkeborg OKformanden@silkeborg-ok.dkSilkeborgMidtjylland
Skagen OK og MotionFrederikshavnNordjylland
Skive AMOK  SkiveAMOK@gmail.comSkiveMidtjylland
St. Binderup OKbokk@binderupgaard.dkVesthimmerlandsNordjylland
Svendborg OKbjoern.rueloekke@gmail.comSvendborgSyddanmark
Søllerød OK  sollerod@sollerod-ok.dkRudersdalHovedstaden
Tisvilde Hegn OKhegnsnyt@live.dkGribskovHovedstaden
Vestjysk Orienteringsklubavm@ucholstebro.dkHolstebroMidtjylland
Vestsjællands OKskovkarl@webspeed.dkHolbækSjælland
Viborg OK  tilmeld@viborgok.dkViborgMidtjylland
Viking AtletikBornholmHovedstaden
Vinderød OK af 1992birte@agervold.dkFrederiksværk-HundestedHovedstaden

Data hentes automatisk fra O-service en gang i døgnet. Hvis der er fejl, skal fejlen rettes i O-service af klubbens o-service ansvarlige.

Danmarks orienteringsklubber på Google-kort