Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
01-03-2017NordNatuglen 1Palsgård Skov
01-03-2017ØstNatcup 8. afdelingSlagslunde
04-03-2017ØstVinterserien MTBO?
05-03-2017ØstI troldens fodsporHimmelev Skov
07-03-2017SydNatcup SydEngelsholm
07-03-2017SydNatcup SydEngelsholm
08-03-2017NordNatugle 2Stenholt/Buchwald skov
10-03-2017NordNordjysk 2 dages natløbHammer Bakker
11-03-2017NordNordjysk 2-dagesBlokhus Klitplantage
11-03-2017NordNordjysk 2-dagesBlokhus Klitplantage
11-03-2017ØstVinterserien MTBOGeel Skov m.m
12-03-2017NordNordjysk 2-dagesBlokhus Klitplantage
14-03-2017SydNatcup Syd, 3. afdStaurby
14-03-2017SydNatcup Syd, 3. afdStaurby
15-03-2017ØstSM NatTokkekøb Hegn
15-03-2017NordNatuglen 3Skelhøj
18-03-2017ØstDM NatJægersborg Hegn
18-03-2017ØstDM NatJægersborg Hegn
19-03-2017ØstNAG Indoor SprintNærum gymnasium
19-03-2017ØstNAG Indoor SprintNærum gymnasium
19-03-2017ØstNAG Indoor SprintNærum gymnasium
24-03-2017ØstDanish SpringEspergærde Gymnasium
25-03-2017ØstDanish SpringHarager Hegn
26-03-2017ØstDanish SpringHarager Hegn og Gribskov Nord
26-03-2017Syd2 lange dage i vest - 2.afdelingBlåvand - Oksby - Bordrup
26-03-2017Syd2 lange dage i vest - 2.afdelingBlåvand - Oksby - Bordrup
02-04-2017NordVårsprintenÅrhusbakken, Silkeborg
02-04-2017Øst1-2 division 1. rundeHvalsø skovene
02-04-2017Øst1-2 division 1. rundeHvalsø skovene
02-04-2017SydDivisionsmatchHastrup Plantage
02-04-2017SydDivisionsmatchHastrup Plantage
02-04-2017SydDivisionsmatchHastrup Plantage
02-04-2017SydDivisionsmatchHastrup Plantage
09-04-2017Nord1. divisionsmatchFussingø
09-04-2017Nord1. divisionsmatchFussingø
09-04-2017SydDivisionsmatchDejbjerg
09-04-2017SydDivisionsmatchDejbjerg
13-04-2017NordPåskeløbNationalpark Thy
13-04-2017NordPåskeløbNationalpark Thy
14-04-2017NordPåskeløbTvorup Øst
15-04-2017NordPåskeløbTvorup Øst
16-04-2017ØstHSOK PåskecupRisby Vang/Klosterris Hegn
16-04-2017ØstHSOK PåskecupRisby Vang/Horserød Hegn
17-04-2017ØstHSOK PåskecupKlosterris Hegn
22-04-2017NordDM SprintStøvring by
23-04-2017NordDM UltralangRold Vælderskov
25-04-2017SydSydfynsk 5dagesSlæbæk
30-04-2017Øst3-6 division 1. rundeAssebo Plantage
30-04-2017Øst3-6 division 1. rundeAssebo Plantage
30-04-2017Øst3-6 division 1. rundeAssebo Plantage
30-04-2017Øst3-6 division 1. rundeAssebo Plantage
30-04-2017Øst3-6 division 1. rundeAssebo Plantage
02-05-2017SydSydfynsk 5dagesHøjes Riis
05-05-2017SydSprintUlvedalen, Vejle
06-05-2017SydVejlestafetTirsbæk
06-05-2017SydVejlestafetTirsbæk
07-05-2017NordGudenådystenSletten og Silkeborg Sønderskov
07-05-2017NordGudenådystenSletten og Silkeborg Sønderskov
07-05-2017NordGudenådystenSletten og Silkeborg Sønderskov
07-05-2017ØstKredsløb (72. Stifinderløb)Tokkekøb Hegn
09-05-2017SydSydfynsk 5dagesRantzausminde
10-05-2017ØstSkovcup-
12-05-2017NordNordjysk dag langTornby Klitplantage
13-05-2017SydFynsk Sprint Cup 2017Fyn
13-05-2017SydFynsk Sprint Cup 2017Nyborg
13-05-2017SydFynsk Sprint Cup 2017Nyborg
14-05-2017SydFynsk Sprint Cup 2017Odense
14-05-2017SydFynsk Sprint Cup 2017Odense
14-05-2017ØstKredsløbBuresøskovene
14-05-2017ØstMTBODanstrup Hegn
16-05-2017SydSydfynsk 5dagesVindeby
17-05-2017ØstSkovcup-
21-05-2017ØstSM stafetStore Dyrehave, Syd
21-05-2017NordWild West 2017Svinkløv og Kollerup
23-05-2017SydSydfynsk 5dagesRottefælden
24-05-2017ØstSkovcup-
25-05-2017SydGrænsedystenKelstrupPlantage
25-05-2017SydGrænsedystenKelstrupPlantage
25-05-2017NordNordjysk stafetRold Vælderskov
25-05-2017SydMTBOHindsgavl
26-05-2017SydMTBOSøndermarksskoven
27-05-2017ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Næstved
28-05-2017ØstSjællandssprinten 3.-4. afd.Hastrup & Køge C
28-05-2017NordForårsløb i Grund Skov-
31-05-2017ØstSkovcup-
01-06-2017ØstSommerCupJonstrup Vang
03-06-2017ØstFIF PinseweekendHillerød Øst
04-06-2017ØstFIF PinseweekendGribskov Mårum
05-06-2017ØstSM LANG/FIF PinseweekendGribskov Mårum & Søskoven
07-06-2017ØstSkovcupRavenholm - DDS
08-06-2017ØstSommerCupSlagslunde Skov
10-06-2017NordSprintSkive
10-06-2017NordJFM SprintViborg vestby
11-06-2017NordSprintBjerringbro vest
11-06-2017NordFM sprintstafetHorsens Midtby
11-06-2017NordFM sprintstafetHorsens Midtby
13-06-2017ØstCityOrienteringsLøb?
15-06-2017ØstSommerCupLille Hareskov
16-06-2017SydMTB-OHannerup
17-06-2017ØstSkovCup finale-
17-06-2017SydDM MTB-O LangStensbæk
18-06-2017SydDM MTB-O MellemKolding
18-06-2017NordMidtjysk ungdomsliga?
18-06-2017NordMidtjysk ungdomsligaSkelhøj Plantage
30-06-2017SydVikingedystStarup Hede
01-07-2017ESTWOCOtepää
01-07-2017SydVikingedystHaderslev Vesterskov
02-07-2017ESTWOCOtepää
02-07-2017SydVikingedystPamhule
03-07-2017ESTWOCOtepää
04-07-2017ESTWOCOtepää
05-07-2017ESTWOCOtepää
06-07-2017ESTWOCOtepää
07-07-2017ESTWOCOtepää
07-07-2017NordSkaw-DystenSkagen By og Bunken Plantage
07-07-2017NordSkaw-DystenSkagen By
07-07-2017NordMTB-O SkawdystenHøjengran Plantage
08-07-2017NordSkaw-DystenBunken Plantage
09-07-2017NordSkaw-DystenBunken Plantage
16-08-2017ØstSkovcupBøndernes Hegn
19-08-2017ØstDM MellemNykobbel
20-08-2017ØstMidgårdsormen?
26-08-2017SydJFM Stafet-
27-08-2017SydJFM Lang-
30-08-2017ØstSkovcupBistrup Hegn
02-09-2017NordRB 2-dagesRold Skov
03-09-2017Øst3-6 divisions match 2. runde-
03-09-2017NordRebild 2 DagesRold Vælderskov
03-09-2017SydDivisionsmatch 1. div.Rønshoved
09-09-2017SydDM StafetLangesø Syd
10-09-2017SydDM LangKrengerup-skovene
17-09-2017Nord2. - 3. divisionDrastrup
17-09-2017Øst1-2 div 2. rundeKrogenberg Hegn
17-09-2017SydDivisionsmatch 2. og 3. div.Munkebjerg
20-09-2017NordNordjysk natLåenhus
24-09-2017NordDivisionsfinaleFinderup/Morville
24-09-2017Østop/ned 3-6. divRavnsholt
27-09-2017NordNordjysk nat 2Uhrhøj Myrhøj
01-10-2017ØstOp/ned 1-3 divStenholt Vang
01-10-2017NordNord op og nedrykning divisionsmatchStendal Ulvedal
04-10-2017NordNordjysk nat 3Hammer Bakker Syd
07-10-2017SydKredsungdomsmatch?
08-10-2017SydKredsungdomsmatch?
11-10-2017NordNordjysk nat 4Bøgsted
12-10-2017NordNatteravn 1Midtvestjysk skov
15-10-2017NordLøvfaldsløbetSilkeborg
15-10-2017ØstKredsløbJonstrup Vang og Lille Hareskov
15-10-2017NordMTB-O LangSilkeborg
19-10-2017NordNatteravn 2Midtvestjysk skov
21-10-2017NordEfterårsstafetten-
22-10-2017SydOp/nedrykningsmatch?
22-10-2017ØstKredsløbRavnsholt Skov
26-10-2017NordNatteravn 3Midtvestjysk skov
28-10-2017ØstHöst OpenBolsterbjerg
28-10-2017ØstHöst OpenBegge etaper
29-10-2017ØstHöst OpenParadisbakkerne
29-10-2017NordNordjysk dagRold Nørreskov
01-11-2017NordNatteravn 4Midtvestjysk skov
02-11-2017NordNightChamp PrologJylland midt
05-11-2017NordNordjyske klubmesterskaberDrastrup
09-11-2017NordNightChampMidtjylland Øst
12-11-2017ØstJÆTTEMILENGribskov Mårum Midt
15-11-2017ØstNatcup 2. afdelingGadevang
16-11-2017NordNightChampMidtjylland Øst
23-11-2017NordNightChampMidtjylland Øst
29-11-2017ØstNatcup 3. afdelingJægersborg Hegn
02-12-2017ØstVintercup?
16-12-2017ØstVintercup?
26-12-2017SydJulenissepointløbNørreskoven
06-01-2018NordNytårsløb-
06-01-2018ØstVintercup?
20-01-2018ØstVintercup?
01-02-2018NordNightChamp?
03-02-2018ØstVintercup?
08-02-2018NordNightChamp?
22-02-2018NordNightChamp?
10-03-2018NordNordjysk 2-Dages-
11-03-2018NordNordjysk 2-Dages-
29-03-2018SydPåskeløb-
30-03-2018SydPåskeløb-
31-03-2018SydPåskeløb-
08-04-2018NordDivisionsmatchNordre Feldborg Plantage
08-04-2018Øst1-2 division 1. runde-
08-04-2018Øst1-2 division 1. runde-
15-04-2018Øst3-6 division 1. runde-
22-04-2018ØstDM UltralangJægerspris Skov
27-04-2018NordNordjysk 2-DagesKollerup KLitplantage
06-05-2018Nord2. og 3. divisionsmatchHorsens
06-05-2018ØstKredsløbKongelunden
10-05-2018NordNJ stafet-
12-05-2018NordVårsprinten?
13-05-2018NordGudenådysten?
13-05-2018ØstKredsløb (Stifinderløbet)-
18-05-2018DOFTestløb junior eliten?
18-05-2018DOFTestløb junior eliten?
19-05-2018DOFTestløb junior eliten?
20-05-2018DOFTestløb junior eliten?
26-05-2018ØstDM SprintHillerød by
27-05-2018ØstDM Sprint-
02-06-2018ØstSjællandssprint?
03-06-2018ØstSjællandssprint?
09-06-2018ØstForårs weekend-
09-06-2018ØstForårs weekend-
09-06-2018DOFTestløb junior elitenØst
10-06-2018ØstForårs weekend-
10-06-2018DOFTestløb junior elitenØst
11-06-2018DOFTestløb junior elitenØst
15-06-2018DOFTestløb junior eliten?
15-06-2018DOFTestløb junior eliten?
16-06-2018DOFTestløb junior eliten?
16-06-2018DOFTestløb junior eliten?
17-06-2018DOFTestløb junior eliten?
17-06-2018DOFTestløb junior eliten?
17-06-2018NordKlitløbetThy
07-07-2018ØstWMOC 2018DTU
08-07-2018ØstWMOC 2018Christiansborg
10-07-2018ØstWMOC 2018Tisvilde Hegn
11-07-2018ØstWMOC 2018Tisvilde Hegn
13-07-2018ØstWMOC 2018Søskoven
17-07-2018NordLæsø 3-dages-
18-07-2018NordLæsø 3-dages-
19-07-2018NordLæsø 3-dages-

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Se kalenderen for Internationale løb

Skovlukninger

DATOArrangementSkovArrangørLukning fra
18-03-2017DM NatJægersborg Hegn (Hovedstaden)Søllerød OK29-09-2016
23-04-2017DM UltralangRold VælderskovRold Skov OK23-04-2016
19-08-2017DM MellemNykobbelOK Sorø24-08-2016
09-09-2017DM StafetLangesø SydOdense OK16-08-2016
10-09-2017DM LangKrengerup-skoveneFaaborg OK16-08-2016
03-06-2017SprintHillerød nord for store dyrhaveFIF Hillerød Orientering01-10-2016
04-06-2017MellemGribskov (Nordsjælland)FIF Hillerød Orientering01-09-2016
05-06-2017LangGribskov (Nordsjælland)FIF Hillerød Orientering01-09-2016
10-07-2018WMOC Kval. 1Tisvilde hegn (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
11-07-2018WMOC Kval. 2Tisvilde hegn (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
13-07-2018WMOC FinaleSøskoven (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
08-07-2018Sprint FinaleChristiansborgWMOC 201821-06-2016
22-04-2017DM sprintStøvring byRold Skov OK22-04-2016
24-09-2017DM KlubholdFinderup/MorvilleViborg OK29-11-2016
11-06-2017FM sprintstafetHorsens MidtbyHorsens OK27-12-2016
TerminDatoKategoriSkovKlubnavnLukketFra

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter
MacUrth

Organisationer og partnere

Nordea-fonden
International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
Naturens Dag
Golden Action Days
DIF
Aktiv året rundt