DOF   Dansk Orienterings-Forbund COWI Hovedsponsor: TRIMTEX

Seniorrangliste

H21

Plac. Navn Klub Point Afdeling
1234567
1 Søren Bobach OK Pan Aarhus 490 100 100 100 90 100
2 Rasmus Djurhuus OK Pan Aarhus 418 76 90 90 72 90 72 72
3 Magnus Dewett OK Snab 370 72 82 64 76 76 58 60
4 Tue Lassen Faaborg OK 362 90 82 90 100
5 Thomas Greve Jensen Tisvilde hegn OK 338 58 72 82 68 48 58
6 Stefan Frands Petersen Allerød OK 280 56 54 54 64 37 52
7 Jonas Falck Weber Tisvilde hegn OK 252 46 48 56 54 44 48
8 Henrik Rindom Knudsen OK Melfar 251 50 48 47 56 45 50
9 Simon Thrane Hansen Søllerød OK 246 56 72 72 46
10 Jonas Munthe OK Pan Aarhus 218 100 50 68
11 Eskil Schøning OK West 214 64 41 60 49
12 Niklas Ingwersen Horsens OK 213 52 64 58 39
13 Mikkel Sørensen OK Melfar 212 68 68 76
14 Giacomo Frattari OK Pan Aarhus 211 50 60 47 54
15 Aske Jepsen Søllerød OK 198 49 49 58 42
15 Bjørn Cederberg Tisvilde hegn OK 198 76 68 54
17 Lasse Grøn OK Pan Aarhus 191 48 50 52 41
18 Andreas Hougaard Boesen OK Roskilde 182 82 100
19 Jeppe Ruud FIF Hillerød OK 172 60 60 52
20 Søren Skaarup Larsen OK Øst Birkerød 168 58 56 54
21 Søren Schwartz Sørensen FIF Hillerød OK 166 76 90
22 Andreas Mikkelsen Jensen Søllerød OK 164 47 49 68
23 Thor Nørskov OK Øst Birkerød 158 82 76
24 Martin Laage Kragh OK Roskilde 149 44 58 47
25 Troels Christiansen Søllerød OK 146 54 52 40
25 Johan Runesson OK Pan Aarhus 146 64 82
27 Allan Reiche OK Vendelboerne 140 40 45 13 42
28 Otto Simosas OK Pan Aarhus 132 68 64
29 Jakob Ekhard Edsen Aarhus 1900 Orientering 124 64 60
29 Daniel Honore Jensen OK H.T.F. 124 52 28 44
31 Ulrik Staugaard FIF Hillerød OK 114 42 46 26
32 Søren Underberg AKIF 98 38 43 17
33 Hans Kresten Larsen AKIF 97 39 44 14
34 Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 93 45 48
35 Rene Rokkjær OK Pan Aarhus 82 82
35 Kristian Blok OK Snab 82 52 30
37 Morten Schou Aalborg OK 79 34 45
37 Bjarne Skovgaard Knudsen Faaborg OK 79 33 46
39 Kristian Vad Horsens OK 78 43 35
40 Nicklas Mønster Jørgensen Horsens OK 65 49 16
41 Emil Folino Nielsen FIF Hillerød OK 60 60
42 Claus Hallingdal Bloch OK Pan Aarhus 56 56
42 Victor Mansner OK Pan Aarhus 56 56
44 Claus Flak Christensen OK FROS 50 50
44 Kristoffer Sloth Aalborg OK 50 50
46 Tobias Karlsmose Svarer OK Esbjerg 49 49
47 Bertram Kopp Stannum Tisvilde hegn OK 47 47
47 Martin Fjordvald Silkeborg OK 47 47
49 Mads K. Larsen FIF Hillerød OK 46 46
49 Rasmus Ejlersen OK Syd 46 46
51 Matyas Pentek Horsens OK 43 43
51 Kasper Ingerslev Ballerup OK 43 43
53 Kenneth Buch OK GORM 38 38
54 Anders Konring Olesen FIF Hillerød OK 36 36
55 Johan MacLassen Rold Skov OK 32 32
56 Joakim Sehested Sie OK Øst Birkerød 31 31
57 Teemu Niskanen Aalborg OK 29 29
58 Jeppe Andersen OK H.T.F. 27 27
59 Jes Mose Jensen AKIF 25 25
60 Jonas Soby Pedersen Aarhus 1900 Orientering 24 24
61 Jonathan Borup Jacobsen OK Pan Aarhus 23 23
62 Hjalte Hviid O-63 22 22
63 Søren Strunge OK Pan Aarhus 21 21
64 Asker Øhlenschlæger OK Øst Birkerød 20 20
65 Christian Valbak Silkeborg OK 19 19
66 Henrik Hoiberg Ozol Silkeborg OK 18 18
67 Arnau Ormella Amager Ok 15 15
68 Jacob Spange Mortensen PI-København 12 12
69 Lasse Grønnebæk Amager OK 11 11

D21

Plac. Navn Klub Point Afdeling
1234567
1 Maja Alm OK HTF 500 100 100 100 100 100 100
2 Cecilie Friberg Klysner FIF Hillerød OK 426 90 72 82 82 90 82
3 Emma Klingenberg Faaborg OK 362 90 90 82 100
4 Lea Reime Farum OK 358 76 56 68 82 76
5 Nicoline Friberg Klysner FIF Hillerød OK 356 72 72 76 68 68
6 Signe Klinting FIF Hillerød OK 342 72 90 90 90
7 Caroline Gjøtterup Faaborg OK 332 60 76 60 56 72 64
8 Masha Semak Farum OK 256 64 60 68 64
9 Vera Mullerova Amager OK 250 58 68 64 60
10 Miri Thrane Ødum OK Øst Birkerød 240 82 82 76
11 Nina G. Najbjerg OK Gorm 181 72 49 60
12 Ida Bobach OK Pan Aarhus 152 76 76
13 Stine Bagger Hagner Silkeborg OK 136 64 72
14 Line Søderlund Farum OK 132 68 64
15 Astrid Hadberg AKIF 116 58 58
15 Ane Linde OK Pan Aarhus 116 56 60
17 Anneke Hald Bjorgum OK Pan Aarhus 114 58 56
18 Michele Dawson OK Pan Aarhus 112 54 58
19 Rikke Binder OK Gorm 68 68
20 Ane Sofie Næss Bjørgul OK Pan Aarhus 58 58
21 Sandra Jarsskov Bodilsen Farum OK 56 56
22 Inge S. Knudsen Faaborg OK 54 54
23 Maja Bramming Odense OK 52 52
23 Astrid Ank Jørgensen Horsens OK 52 52
25 Mette Hjerrild OK Pan Aarhus 50 50
25 Astrid Elisabeth Thomsen Holbæk OK 50 50
27 Marie Beukel Bak Aalborg OK 49 49
28 Laura Boegh Faaborg OK 48 48
28 Anne Edsen Aarhus 1900 orientering 48 48
30 Pernille Sommer OK Øst Birkerød 47 47
30 Marie H. Jensen OK HTF 47 47
32 Mette Ozol Aarhus 1900 orientering 46 46
33 Kristine Baagø Viborg OK 45 45
34 Emily Temple OK Pan Aarhus 44 44
35 Roser Marre Badello Amager OK 43 43
36 Tanja Fjelbrolavsen Holdbæk OK 42 42

Afdelinger

  1. Danish Spring sprint
  2. Danish Spring mellem
  3. Danish Spring lang
  4. DM sprint
  5. DM Ultra
  6. DM mellem
  7. DM lang

Ranglistesponsorer

Ranglistekoordinator er Johan MacLassen, 00352383@mil.dk.