DOF   Dansk Orienterings-Forbund COWI Hovedsponsor: TRIMTEX

Seniorrangliste

H21

Plac. Navn Klub Point Afdeling
1234567
1 Rasmus Djurhuus OK Pan Aarhus 418 76 90 90 72 90
2 Søren Bobach OK Pan Aarhus 390 100 100 100 90
3 Magnus Dewett OK Snab 370 72 82 64 76 76
4 Thomas Jensen Tisvilde hegn OK 280 58 72 82 68
5 Stefan Frands Petersen Allerød OK 228 56 54 54 64
6 Mikkel Sørensen OK Melfar 212 68 68 76
7 Jonas Falck Weber Tisvilde hegn OK 204 46 48 56 54
8 Henrik Rindom Knudsen OK Melfar 201 50 48 47 56
9 Simon Thrane Hansen Søllerød OK 200 56 72 72
10 Andreas Hougaard Boesen OK Roskilde 182 82 100
11 Niklas Ingwersen Horsens OK 174 52 64 58
12 Tue Lassen Faaborg OK 172 90 82
13 Søren Skaarup Larsen OK Øst Birkerød 168 58 56 54
14 Eskil Schøning OK West 165 64 41 60
15 Andreas Mikkelsen Jensen Søllerød OK 164 47 49 68
16 Aske Jepsen Søllerød OK 156 49 49 58
17 Lasse Grøn OK Pan Aarhus 150 48 50 52
18 Bjørn Cederberg Tisvilde hegn OK 144 76 68
19 Jeppe Ruud FIF Hillerød OK 120 60 60
20 Giacomo Frattari OK Pan Aarhus 110 50 60
21 Troels Christiansen Søllerød OK 106 54 52
22 Martin Laage Kragh OK Roskilde 102 44 58
23 Jonas Munthe OK Pan Aarhus 100 100
24 Kim Baunehøj Pedersen OK Roskilde 93 45 48
25 Ulrik Staugaard FIF Hillerød OK 88 42 46
26 Allan Reiche OK Vendelboerne 85 40 45
27 Hans Kresten Larsen AKIF 83 39 44
28 Rene Rokkjær OK Pan Aarhus 82 82
29 Søren Underberg AKIF 81 38 43
30 Jakob Ekhard Edsen Aarhus 1900 Orientering 64 64
31 Emil Folino Nielsen FIF Hillerød OK 60 60
32 Kristian Blok OK Snab 52 52
32 Daniel Honore Jensen OK H.T.F. 52 52
34 Kristoffer Sloth Aalborg OK 50 50
34 Claus Flak Christensen OK FROS 50 50
36 Nicklas Mønster Jørgensen Horsens OK 49 49
37 Martin Fjordvald Silkeborg OK 47 47
37 Bertram Kopp Stannum Tisvilde hegn OK 47 47
39 Rasmus Ejlersen OK Syd 46 46
39 Mads K. Larsen FIF Hillerød OK 46 46
41 Kristian Vad Horsens OK 43 43

D21

Plac. Navn Klub Point Afdeling
1234567
1 Maja Alm OK HTF 500 100 100 100 100 100
2 Cecilie Friberg Klysner FIF Hillerød OK 326 90 72 82 82
3 Lea Reime Farum OK 282 76 56 68 82
4 Signe Klinting FIF Hillerød OK 252 72 90 90
4 Caroline Gjøtterup Faaborg OK 252 60 76 60 56
6 Miri Thrane Ødum OK Øst Birkerød 240 82 82 76
7 Nicoline Friberg Klysner FIF Hillerød OK 220 72 72 76
8 Masha Semak Farum OK 192 64 60 68
9 Vera Mullerova Amager OK 190 58 68 64
10 Emma Klingenberg Faaborg OK 180 90 90
11 Line Søderlund Farum OK 132 68 64
12 Astrid Hadberg AKIF 116 58 58
12 Ane Linde OK Pan Aarhus 116 56 60
14 Ida Bobach OK Pan Aarhus 76 76
15 Nina G. Najbjerg OK Gorm 72 72
16 Rikke Binder OK Gorm 68 68
17 Stine Bagger Hagner Silkeborg OK 64 64
18 Anneke Bjorgum OK Pan Aarhus 58 58
19 Inge S. Knudsen Faaborg OK 54 54
20 Astrid Ank Jørgensen Horsens OK 52 52
21 Astrid Elisabeth Thomsen Holbæk OK 50 50
22 Marie Beukel Bak Aalborg OK 49 49
23 Laura Boegh Faaborg OK 48 48
24 Pernille Sommer OK Øst Birkerød 47 47

Afdelinger

  1. Danish Spring sprint
  2. Danish Spring mellem
  3. Danish Spring lang
  4. DM sprint
  5. DM Ultra
  6. DM mellem
  7. DM lang

Ranglistesponsorer

Ranglistekoordinator er Johan MacLassen, 00352383@mil.dk.