Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
02-09-2021NordAarhus Festuge sprintBotanisk Have, Aarhus
03-09-2021NordMTB-O sprintUlstrup Midtby
04-09-2021NordMTB-ORebild bakker
04-09-2021SydDivisionsmatchAls Nørreskov N
04-09-2021SydDivisionsmatchAls Nørreskov N
05-09-2021Øst1-2 division 2. rundeGeel Skov
05-09-2021Øst1-2 division 2. rundeGeel Skov
05-09-2021NordRebild 2 dages (divisionsmatch)Vælderskoven og Rebild Bakker
05-09-2021NordRebild 2 dages (divisionsmatch)Vælderskoven og Rebild Bakker
05-09-2021NordMTB-O mellemdistanceUlvedal syd og vest
07-09-2021ØstSenSommer cupFrederiksværkskovene
12-09-2021NordÅbent løbLild Klitplantage
12-09-2021ØstKredsløbLystrup Skov
14-09-2021ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
15-09-2021NordNordjysk-NatVesterris
18-09-2021SydDM StafetBlåbjerg
19-09-2021NordDM LangStråsø
22-09-2021NordNordjysk-NatTornby Klitplantage
26-09-2021ØstDivisionsmatchSt. Dyrehave Vest
26-09-2021ØstDivisionsmatchSt. Dyrehave Vest
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
26-09-2021SydDivisionsmatchFrederikshåb Nordvest
26-09-2021SydDivisionsmatchFrederikshåb Nordvest
29-09-2021NordNordjysk-NatJenle Plantage
03-10-2021ØstDM Hold divisionsfinalenMøns Klint
06-10-2021NordNordjysk-Nat 4Blokhus Klitplantage
09-10-2021NordMTBO RevancheløbGrenå Plantage
10-10-2021ØstDivisionsmatch 3.-6. Division op/nedHedeland
10-10-2021ØstDivisionsmatch 3.-6. Division op/nedHedeland
10-10-2021ØstDivisionsmatch 3.-6. Division op/nedHedeland
10-10-2021NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
10-10-2021NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov og Hårup Sande
13-10-2021NordNatteravn prologAns By og Park
16-10-2021ØstMTBO Mellem/LangLystrup Skov
17-10-2021ØstEfterårsstævneStore Hareskov
17-10-2021ØstMTBO Mellem/LangVaby Hegn og Aggerbo-Græsted
20-10-2021NordNatteravn 1?
23-10-2021SydPublikumsløb Sprint, World Ranking EventAabenraa
24-10-2021NordNordjysk-DagRold Nørreskov
24-10-2021SydDiv.match sprint, WRE publikumsløbBillund
24-10-2021SydDiv.match sprint, WRE publikumsløbBillund
24-10-2021ØstÅbent løb (Kredsløb)Ravnsholt Skov
27-10-2021NordNatteravn 2Stendal Øst
29-10-2021ØstHöst-OpenGudhjem
29-10-2021ØstHöst-OpenChr. Ø
30-10-2021ØstHöst-OpenHammeren+Bolsterbjerg
30-10-2021ØstHöst-OpenHammeren
30-10-2021NordEfterårsstafetLinddale
31-10-2021ØstHöst-OpenBolsterbjerg
03-11-2021NordNatteravn 3Gedhus Syd
04-11-2021NordNightChamp-
06-11-2021NordKUMBjerre skov
07-11-2021NordKUMHorsens Byskole og Fængslet/Løvhøj
10-11-2021NordNatteravn 4?
11-11-2021NordNightChamp-
13-11-2021ØstDM NatBidstrup Skovene
14-11-2021ØstJættemilenTisvilde hegn
14-11-2021NordNordjysk-KlubdagSkindbjerglund
18-11-2021NordNightChamp-
25-11-2021NordNightChamp-
04-12-2021ØstVintercupTeglstrup Hegn
04-12-2021Nord75 års jubilæumsløbMarselisborgskovene
18-12-2021ØstVintercupJægersborg Hegn
08-01-2022ØstVintercupTokkekøb Hegn
09-01-2022ØstNytårsstafetKongsøre Skov
22-01-2022ØstVintercupAldersvilde/Bøndernes Hegn
05-02-2022ØstVintercupRude Skov
11-03-2022NordNordjysk 2-DagesÅlbæk
12-03-2022NordNordjysk 2-DagesHøjengran
13-03-2022NordNordjysk 2-DagesKirkemilen
16-03-2022ØstSM Nat?
26-03-2022SydDM Nat?
03-04-2022ØstKredsløb (76. Stifinderløb)Teglstrup Hegn Syd
09-04-2022ØstMTBO Camp?
10-04-2022ØstMTBO Camp?
11-04-2022ØstMTBO Camp?
12-04-2022ØstMTBO Camp?
14-04-2022NordPåskeløbHårup Sande. Himmelbjerget, Sletten
24-04-2022NordDivisionsmatch-
24-04-2022NordDivisionsmatch-
24-04-2022Øst1-2 division 1. runde?
24-04-2022Øst1-2 division 1. runde?
01-05-2022Øst3-6 division 1. runde?
07-05-2022NordMidtjysk SprintCupSkive
07-05-2022NordMidtjysk SprintCupSkive
07-05-2022NordMidtjysk SprintCupSkive og Viborg
08-05-2022ØstKredsløb?
08-05-2022NordMidtjysk SprintCupViborg
08-05-2022NordMidtjysk SprintCupViborg
14-05-2022NordNordjysk-LangUggerby Klitplantage
22-05-2022ØstSM sprint?
26-05-2022NordNordjysk-StafetVendsyssel
29-05-2022SydJFM SprintBogense
04-06-2022SydFynsk Sprint Cup?
05-06-2022SydDM sprintOdense
06-06-2022SydDM MixsprintOdense
10-06-2022ØstMTBO DM sprintKommer
11-06-2022ØstMTBO DM MellemKommer
12-06-2022ØstMTBO DM Langkommer
25-06-2022SydWOC Tour 25-30. juniFrederikshåb/Hylkedal/Frederikshåb
25-06-2022SydWOC Tour 25-30. juniKolding/Fredericia/Vejle
01-07-2022SydVikingedyst?
02-07-2022SydVikingedyst?
19-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
19-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
20-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
21-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
14-08-2022NordKlitløbet?
20-08-2022NordJFM Stafet-
21-08-2022NordJFM Lang-
27-08-2022NordDM MellemThorsø bakker
04-09-2022NordDivisionsmatch?
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
14-09-2022NordNordjysk-NatMosely
18-09-2022Øst3-6 division 2. runde?
21-09-2022NordNordjysk-NatVendsyssel
25-09-2022ØstOp/ned 1-3 div?
25-09-2022SydDM UltralangKærgaard/Tranedalen
28-09-2022NordNordjysk-NatUhrehøj/Myrhøj Plantage
02-10-2022Øst3-6 Op/Ned divisions matchFarum Lillevang
05-10-2022NordNordjysk-NatRold Nørreskov
09-10-2022SydDM HoldGråsten
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022NordNordjysk-DagVandet Plantage
06-11-2022NordNordjysk-KlubdagTranum
13-11-2022ØstJættemilenSøskoven
08-01-2023ØstNytårsstafet?
14-05-2023ØstOK73 - 50 Års Jubilæumsløb?
27-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrø
28-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrø
29-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrø
19-08-2023SydJFM Stafet?
20-08-2023SydJFM LangGyttegaard
09-09-2023SydDM Stafet?
10-09-2023SydDM LangRosenvold
13-09-2023NordNordjysk-Nat?
20-09-2023NordNordjysk-Nat?
27-09-2023NordNordjysk-Nat?
04-10-2023NordNordjysk-NatMosskov
08-10-2023NordLøvfaldsløbet?
27-10-2023ØstHöst-Open?
28-10-2023ØstHöst-Open?
29-10-2023ØstHöst-Open?
12-11-2023ØstJættemilenStore Dyrhave

OBS! Kalenderen viser også stævner, der er aflyst pga. coronapandemien. I O-service kan du se hvilke stævner, der er aflyst.

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Find resultater i O-result her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Trimtex
Løberen

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF