Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
29-08-2020ØstDM MellemAggebo-Græsted
30-08-2020ØstDM SprintHillerød Øst - Grønnevang
06-09-2020ØstSeptemberløbRude Skov
08-09-2020ØstCityOrienteringsløbØsterbro og Fælledparken
08-09-2020ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
13-09-2020SydDM LangHjelm Skov, Årup Skov, Aabenraa Sønderskov
16-09-2020NordNordjysk-NatHesselholt
19-09-2020NordJWOC 1995 Revanche - 2020Grund
20-09-2020ØstÅbent stævneGribskov Mårum
23-09-2020NordNordjysk-NatTversted Plantage
25-09-2020SydMTB-O SprintJelling
26-09-2020SydMTB-O CupVejle Sønderskov
27-09-2020ØstKredsløbNørreskoven
27-09-2020ØstKredsløbNørreskoven
27-09-2020SydÅbent stævne, KM UngdomKrengerup
27-09-2020NordÅbent stævneMyhrhøj og Uhrehøj
27-09-2020SydMTB-O CupVejle Nørreskov
30-09-2020NordNordjysk-Nat 3Hvorup
04-10-2020NordDM Hold erstatningHjermind
04-10-2020SydÅbent stævneGødding Skov
07-10-2020NordNordjysk-NatPoulstrup Sø
08-10-2020NordNatteravn 2020Bakkeskoven/mellemskoven
09-10-2020NordMTBO sprintThorning by og nærområde
10-10-2020NordKUM weekendStaksrode
10-10-2020NordMTBORold Skov Nørreskov og Mosskov
11-10-2020NordLøvfaldsløbetSilkeborg Vesterskov
11-10-2020NordLøvfaldsløbetSilkeborg Vesterskov
11-10-2020ØstKredsløbLille Hareskov og Jonstrup Vang
14-10-2020NordNatteravn 2020Hodsager Plantage
18-10-2020ØstKredsløbRavnsholt Skov
21-10-2020ØstSM NatRavnsholt
21-10-2020NordNatteravn 2020Bøllingsø/Stenholt øst
23-10-2020ØstHöst-OpenAllinge
23-10-2020ØstHöst-OpenAllinge
24-10-2020ØstHöst-OpenDueodde + Rytterknægten
24-10-2020ØstHöst-OpenHO EE
24-10-2020ØstHöst-OpenDueodde
25-10-2020ØstHöst-OpenRytterknægten
25-10-2020NordNordjysk-DagTornby Klitplantage
28-10-2020NordNatteravn 4Undallslund
28-10-2020ØstNatcup 1. afdelingBoserup Skov
30-10-2020SydDM NatFrederikshåb Vest
01-11-2020NordDM UltralangMols Bjerge
05-11-2020NordNightChampMarselisborg Nord
07-11-2020NordEfterårsstafetten?
07-11-2020ØstDM Stafet (KUN HD21)St. Dyrehave
08-11-2020ØstJættemilen 2020Tisvilde hegn
11-11-2020ØstNatcup 2. afdelingGrib skov vest
12-11-2020NordNightChampTranbjerg Skov
15-11-2020NordNordjysk klub-dagMosskov
19-11-2020NordNightChampSkjoldhøj
25-11-2020ØstNatcup 3. afdelingSlagslunde Skov
26-11-2020NordNightChampMarselisborg Moesgaard
05-12-2020ØstVintercup?
09-12-2020ØstNatcupBrøde Skov
13-12-2020NordVinterlangHodsager skov og hede
19-12-2020ØstVintercup?
09-01-2021ØstVintercup?
10-01-2021ØstNytårsstafetKongsøre Skov
10-01-2021NordVinterlangLodbjerg Klitplantage
13-01-2021ØstNatcup 5. afdeling?
23-01-2021ØstVintercup?
24-01-2021NordVinterlang?
27-01-2021ØstNatcup 6.afdeling?
31-01-2021ØstVinterlang?
04-02-2021NordNightChampLinå Vesterskov
06-02-2021ØstVintercup?
07-02-2021NordVinterlang?
10-02-2021ØstNatcup 7. afdelingTisvilde Hegn
11-02-2021NordNightChampVejlskoven/Rathlousdal
14-02-2021NordVinterlangFejsø
24-02-2021ØstNatcup 8. afdelingUggerløse skov
25-02-2021NordNightChampSletten
20-03-2021ØstDM Nat-
26-03-2021ØstDanish Spring?
27-03-2021ØstDanish SpringGribskov
28-03-2021ØstDanish SpringGribskov
01-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland og Nørreland
01-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland
02-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland
03-04-2021SydPåskeløbRømø Nørreland
11-04-2021ØstDM Ultralang-
18-04-2021Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
25-04-2021ØstKredsløbSt. Dyrhave
25-04-2021NordDivisionsmatchTved Plantage
02-05-2021ØstKredsløb (75. Stifinderløb)Rude Skov
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021NordGudenådysten?
09-05-2021NordGudenådysten?
09-05-2021NordGudenådysten?
22-05-2021SydFynsk Sprint CupÆrø
29-05-2021ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.?
30-05-2021ØstSM sprint?
30-05-2021ØstSjællandssprinten 3.-4. afd.?
05-06-2021ØstDM sprintDTU
06-06-2021ØstDM sprintDTU
11-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021Hillerød
12-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021-
13-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021-
14-08-2021ØstSM weekendTisvilde Hegn
15-08-2021ØstSM weekendTisvilde Hegn
21-08-2021SydJFM StafetHastrup Plantage
22-08-2021SydJFM LangFrederikshåb Nordvest
22-08-2021Øst3-6 divisions match 2. runde?
28-08-2021SydDM MellemGrejsdalen
05-09-2021Øst1-2 division 2. runde?
05-09-2021NordDivisionsmatch?
11-09-2021NordDM Stafet & LangBlåbjerg
12-09-2021NordDM Stafet & LangStråsø
26-09-2021ØstOp/ned 1-3 div?
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
03-10-2021ØstDM Hold divisionsfinalen?
10-10-2021Øst3-6 Op/Ned divisions match?
10-10-2021NordLøvfaldsløbet?
29-10-2021ØstHöst-Open?
30-10-2021ØstHöst-Open?
31-10-2021ØstHöst-Open?
14-11-2021ØstJættemilenGribskov øst og Søskoven
09-01-2022ØstNytårsstafet?
09-04-2022ØstMTBO Camp?
10-04-2022ØstMTBO Camp?
11-04-2022ØstMTBO Camp?
12-04-2022ØstMTBO Camp?
14-04-2022NordPåskeløbHimmelbjerget, Sletten, Linå Vesterskov
08-05-2022ØstKredsløb?
13-05-2022SydFynsk Sprint CupÆrø
14-05-2022SydFynsk Sprint CupÆrø
15-05-2022SydFynsk Sprint CupÆrø
27-08-2022NordDM Mellem-
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?
13-11-2022ØstJættemilenDanstrup/Krogenberg/Nyrup Hegn

OBS! Kalenderen viser også stævner, der er aflyst pga. coronapandemien. I O-service kan du se hvilke stævner, der er aflyst.

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Find resultater i O-result her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF