Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
28-01-2023ØstMTBO vinterserienDanstrup Krogenberg
29-01-2023NordVinterlang 3Marselisborg
29-01-2023ØstVinterlang (byorientering)Kastrup
02-02-2023NordNightChampHimmelbjerget
04-02-2023ØstVintercupFarum Lillevang/Nyvang/Terkelskov
05-02-2023NordVinterlangMosskoven, Hesselholt, Vælderskov
08-02-2023ØstNatcup 7. afdelingValby Hegn
09-02-2023NordNightChampVejlskoven/Rathlousdal
11-02-2023ØstVinterløbVest Skoven
12-02-2023NordMidtjysk SUPER-vinterlangdistanceDet store Vandskel
23-02-2023NordNightChampStore Lyngdal
26-02-2023NordVinterlang 5Rundt om Holstebro
28-02-2023SydNatcup Syd 1. afdfælleden
01-03-2023ØstNatcup 8. afdelingNørreskoven
05-03-2023ØstI troldens fodsporRoskilde Vest
07-03-2023SydNatcup Syd 2. afdStarup Hede
10-03-2023NordNordjysk 2-DagesBlokhus
10-03-2023NordNordjysk 2-DagesBlokhus
11-03-2023NordNordjysk 2-DagesSvinkløv
12-03-2023NordNordjysk 2-DagesSvinkløv
14-03-2023SydNatcup Syd 3. afdVejle Sønderskov
18-03-2023NordDM NatStenholt/Buchwaldt plantage
19-03-2023NordIndendørssprintVia Campus Horsens.
24-03-2023ØstDanish SpringFrederikssund
25-03-2023ØstDanish SpringTisvilde Hegn
26-03-2023ØstDanish SpringTisvilde Hegn
02-04-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneJelling Skov
06-04-2023NordPåskeløbÅlum - Vindum - Dollerup
07-04-2023NordPåskeløbVindum
08-04-2023NordPåskeløbDollerup Bakker
16-04-2023NordDivisionsmatch og åbent stævneStenbjerg Plantage
16-04-2023NordDivisionsmatch og åbent stævneStenbjerg Plantage
16-04-2023ØstKredsløb (77. Stifinderløb)Klosterris Hegn
16-04-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneKærgård
19-04-2023NordMTBO CampNymindegab lejer
20-04-2023NordMTBO CampLang Blåbjerg + Mellem Vrøgum/Ål
23-04-2023NordDM UltralangHoverdal Platange
30-04-2023Øst3-6 division 1. rundeVest- og Sydsjælland
30-04-2023SydDivisionsmatch og åbent stævne-
05-05-2023NordNordjysk-LangVendsyssel
07-05-2023Øst1-2 division 1. rundeGl. Grønholt Vang
07-05-2023Øst1-2 division 1. rundeGl. Grønholt Vang
07-05-2023NordGudenådystenSønderskoven
07-05-2023NordGudenådystenSønderskoven
12-05-2023SUIWOC2023 TestløbSchweiz
13-05-2023SUIWOC2023 TestløbSchweiz
14-05-2023ØstOK73 - 50 Års JubilæumsløbGyngemosen, Gladsaxe
14-05-2023NordJFM SprintVestbyen/Campus
14-05-2023SUIWOC2023 TestløbSchweiz
18-05-2023NordKr. HimmelfartsløbetØstjylland
18-05-2023SydGrænsedysten 2023Frøslev Nord
20-05-2023ØstSjællandssprintenNæstved og omegn
21-05-2023NordWild WestHusby Klitplantage
21-05-2023ØstSjællandssprintenSolrød
21-05-2023ØstSjællandssprintenJerise
27-05-2023SydFynsk Sprint CupMarstal og Ærøskøbing
27-05-2023SydFynsk Sprint CupMarstal
27-05-2023SydFynsk Sprint CupMarstal
28-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrøskøbing
28-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrøskøbing
01-06-2023ØstBallerup SommercupLille Hareskov
03-06-2023NordDM sprint og sprintstafetØstjylland
04-06-2023NordDM sprint og sprintstafetØstjylland
08-06-2023ØstBallerup SommercupLystrup Skov
10-06-2023ØstFIF Sommerweekend 2023Gribskov Midt
11-06-2023ØstFIF Sommerweekend 2023Gribskov Midt
15-06-2023ØstBallerup SommercupJonstrupvang
16-06-2023SydDM MTB-O-
17-06-2023SydDM MTB-O-
18-06-2023SydDM MTB-O-
23-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenGrønnehave Skov
24-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenEllinge Indhegning
25-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenRørvig Sandflugtsplantag
30-06-2023SydVikingedystHaderslev By
01-07-2023SydVikingedystHytterkobbel og Stursbøl
01-07-2023SydVikingedystHytterkobbel
02-07-2023SydVikingedystStursbøl Plantage
12-07-2023NordSkaw-DystenSkagen og omegn
12-07-2023NordSkaw-DystenSkagen by
13-07-2023NordSkaw-DystenKirkemilen
14-07-2023NordSkaw-DystenTversted
15-07-2023NordSkaw-DystenHjørring by
19-08-2023SydJFM StafetSydjylland
20-08-2023SydJFM LangGødding
26-08-2023ØstDM MellemGribskov Nord
03-09-2023Øst1-2 division 2. rundeBidstrup Skovene
03-09-2023NordDivisionsmatchNordjylland
03-09-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneGråsten
09-09-2023SydDM StafetBrahetrolleborg
10-09-2023SydDM LangRosenvold
16-09-2023ØstMTBO SM Mellem
17-09-2023Øst3-6 division 2. rundeRude Skov
17-09-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneHønning
17-09-2023ØstMTBO SM Lang
20-09-2023NordNordjysk-Nat 1Vendsyssel
24-09-2023ØstOp/ned 1-3 divStore Dyrhave
24-09-2023NordDivisionsmatchØstjylland
24-09-2023NordDivisionsmatchØstjylland
27-09-2023NordNordjysk-Nat 2Langdalen
27-09-2023ØstSM NatAsserbo Plantage
01-10-2023NordLøvfaldsløbetThorsø Bakker
01-10-2023Øst3-6 Op/Ned divisions matchNordsjælland
01-10-2023NordLøvfaldsløbet MTBOVesterskoven
04-10-2023NordNordjysk-Nat 3Mosskov
08-10-2023NordDM Hold divisionsfinalenBroddingbjerg
11-10-2023NordNordjysk-Nat 4Hobro Østerskov
15-10-2023NordOp- og nedrykningsmatchØstjylland
15-10-2023NordOp- og nedrykningsmatchØstjylland
15-10-2023ØstEfterårsløbSt. Hareskov
22-10-2023ØstKredsløbRavnsholt
27-10-2023ØstHöst-OpenBornholm
28-10-2023ØstHöst-OpenBornholm
29-10-2023ØstHöst-OpenBornholm
29-10-2023NordNordjysk-DagSvinkløv
03-11-2023DOFOrienteringsweekend for de unge
05-11-2023NordNordjysk-KlubdagSøttrup-Jenle
11-11-2023NordEfterårsstafetNordjylland
12-11-2023ØstJættemilenStore Dyrhave

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her.

Find resultater i O-result her.

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Trimtex
Løberen
   Silva

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF
OCAD